sklep-z-kawa-b1

Dlaczego warto wybierać produkty z krajowej dystrybucji

4 kwietnia 2021 Autor karolinaadmin 0

Plaga produktów gorszej jakości

Dlaczego warto wybierać produkty z krajowej dystrybucji?

Zasada jest prosta, ponieważ kraje Unii Europejskiej wciąż walczą z plaga produktów podwójnej jakości. Krajami najbardziej dotkniętymi nieuczciwą produkcją są kraje Europy Środkowej i Wschodniej a w szczególności: Czechy, Chorwacja, Rumunia, Słowacja i Węgry. Niestety do tej pory w krajach Unii Europejskiej produkowane są produkty podwójnej jakości. Przepisy funkcjonujące w UE dotyczące produktów podwójnej jakości są wciąż za słabe i zawierają wiele luk prawnych, które producenci chętnie wykorzystują. Ponadto często się zdarza, że producenci ich po prostu nie przestrzegają.

Nie daj się nabić w butelkę!!

Jeżeli zakupiony przez Ciebie produkt nie pochodzi z polskiej dystrybucji, jest duże ryzyko, że za tą samą lub wyższą cenę dostaniesz produkt gorszej jakości. Równie często zdarza się, że konsumenci skuszeni skrajnie niską ceną, doznają niemiłego rozczarowania w momencie otrzymania produktu, jeżeli wcześniej używali produktów z krajowej dystrybucji. Czasami różnica w jakości jest na prawdę spora.

Na polskim rynku handlowym, można również odnaleźć wielu polskich sprzedawców sięgających produkty z dystrybucji innych krajów w tym krajów Europy Wschodniej. Tym samym, często mając w tym temacie wiedzę, nie informują oni klienta o tym, że sprzedawane przez nich produkty są gorzej jakości.

Badania opinii konsumentów wykazały, że według nich również, niektóre firmy stosują różne standardy jakości. Powszechnie znanym przykładem jest niemiecka chemia, która niestety często trafia do Polski o dużo gorszym składzie. Dlatego wielu polskich sprzedawców oferuje swoim klientom niemiecką chemię sprowadzaną bezpośrednio od niemieckiego dystrybutora, co daje gwarancję lepszej jakości.

Niestety to zjawisko dyskryminacji konsumentów występuje także na polskim rynku produkcyjnym. Można by rzecz, że nawet w znacznie gorszej formie. Przez lata mieszkając poza granicami Polski niestety przekonałam się, że często polscy producenci wysyłają lepszy towar do odbiorcy zagranicznego niż krajowego. Głównymi przykładami na które natknęłam się osobiście, są przede wszystkim różnego rodzaju kremy do twarzy, rąk, produkty do pielęgnacji ciała oraz elementy wyposażenia wnętrz, od mebli po elementy dekoracyjne.

Niestety chęć zarobienia większych pieniędzy kosztem konsumenta, jest niczym innym jak kategoryzowaniem konsumentów na lepszych i gorszych. Często taka kategoryzacja konsumentów wynika ze stopnia rozwoju kraju. Przeważnie kraje lepiej rozwinięte mogą liczyć na produkty lepszej jakości, a kraje mniej rozwinięte, czyli kraje po prostu biedniejsze otrzymują produkt gorzej jakości.

Reklamowanie i sprzedawanie produktów pod tą samą marka i w identycznie wyglądających opakowaniach, jest świadomym działaniem powodującym szkodę konsumenta.

Zanim kupisz przeczytaj skład i sprawdź kraj pochodzenia !! 

Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie znajdziesz produkty tylko z krajowej dystrybucji. W naszym sklepie między innymi kawa z krajowej dystrybucji, herbata, miód, orzechy i owoce suszone. Zapraszamy do naszego sklepu 

Podziel się naszym artykułem:

Mogą Cię zainteresować:

sklep-z-kawa-b3

Kawa po turecku

Kawa po turecku z tureckiego kahve – jest metodą przygotowywania kawy stosowaną głównie w Turcji i kajach arabskich. Kawa ta

Zobacz więcej »

POLECANA KAWA W TYM ARTYKULE: