sklep-z-kawa-b7

Kawa – skrót hitoryczny

9 kwietnia 2021 Autor karolinaadmin 0

Kawa - czy wiesz, co pijesz?

Poznaj historię, pochodzenie kawy i jej odmiany. Nie można zaprzeczyć, że kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. Pija się ją praktycznie wszędzie – ciepłą lub zimną, rozkoszując się niezliczonymi jej odmianami oraz sposobami podania. Niektórzy cenią kawę ze względu na walory smakowe, inni traktują ją jako doskonały sposób na poranną dawkę energii, z uwagi na zawartą w niej kofeinę. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, skąd kawa tak naprawdę pochodzi i jaka jest jej historia – pora zatem przybliżyć sobie te fascynująca ciekawostkę. 

Skąd tak naprawdę wzięła się kawa?

Dokładna data odkrycia kawy nie jest znana, jednak informacje na temat wykorzystywania owoców kawowca sięgają już starożytnej Etiopii. Nie istniały wtedy uprawy kawy, jednak cześć z tych owoców zbierano, a następnie gotowano wraz z innymi składnikami, uzyskując pierwsze napoje zbliżone do dzisiejszej kawy. Rzecz jasna, różnica w smaku i właściwościach była bardzo duża, jednak ewolucja kawy trwała jeszcze przez wieki. Napój ten zaczął stopniowo zyskiwać na popularności, z jego recepturą eksperymentowano, a każdy nowy region, w którym zaczęto ją pić, dodawał swoje własne innowacje do jej składu.

Jakie są najpopularniejsze odmiany kawy?

Drogą spontanicznych mutacji oraz selektywnych upraw, długa historia kawy przełożyła się również na liczne jej rodzaje, które wyraźnie różnią się nutą smakową, wyglądem oraz właściwościami. Zdecydowanie najpopularniejszym z nich jest arabika, jednak kawy takie jak burbon, caturra czy ethiopian heirloom także podbijają podniebienia kawowych entuzjastów. Warto rozszerzać swoje horyzonty pod względem tego napoju – każdy będzie miał okazję odszukać kawę idealną dla siebie i swoich preferencji w naszym sklepie Venosa.pl. Zapraszamy!

Podziel się naszym artykułem:

Mogą Cię zainteresować:

sklep-z-kawa-b3

Kawa po turecku

Kawa po turecku z tureckiego kahve – jest metodą przygotowywania kawy stosowaną głównie w Turcji i kajach arabskich. Kawa ta

Zobacz więcej »

KAWA POLECANA W TYM ARTYKULE