Biała

Biała herbata – w tej sekcji znajdziesz wszystkie białe herbaty dostępne w sklepie z kawą i dodatkami Venosa.pl.

Herbata to napój, który od wieków pija się na całym świecie. W wielu krajach herbata jest postrzegana jako napój uspokajający i kojący.

Herbata biała, podobnie jak herbata czarna i zielona, pochodzi z krzewu herbacianego zwanego Camellia Sinensis. Pomimo, że herbaty białe, zielone i czarne pochodzą z tej samej rośliny smakują zupełnie inaczej.

Biała herbata wytwarzana jest z tradycyjnych liści herbaty, różnica polega na tym że liście herbaty zbierane są z rośliny na bardzo wczesnym etapie procesu uprawy, kiedy liście herbaty mają jeszcze na sobie widoczne białe włoski. Liście herbaty zbierane są wczesną wiosną, tuż przed otwarciem pierwszych pąków. Pąki liściowe (Yin Zhen) i młode liście (Pai Mu Dan) można zbierać tylko dwa dni w roku.  Przetwarzane i suszenie herbaty następuje w ciągu 48 godzin od zbioru. Następnie przez 2 dni jest trzymana w drewnianych skrzyniach i kolejno spalana. Przetwórstwo białej herbaty odbywa się w całości ręcznie, co sprawia że ten rodzaj herbaty jest na prawdę wyjątkowy.

Herbata biała jest miękka i delikatna w smaku. Nigdy nie jest mocna, więc torebka z herbatą może pozostać w szklance na wiele godzin. Zapach białej herbaty jest słodko kwiatowy.

Naukowo udowodniono, że biała herbata jest zdrowsza nawet od herbaty zielonej. Dzieje się tak dlatego, że biała herbata zawiera wiele przeciwutleniaczy pozytywnie wpływających na odbudowę komórek, fluor, witaminę C, a ponadto ma niską zawartość kofeiny.

Białą herbatę należy zaparzać w gorącej, ale nie wrzącej wodzie o temperaturze między 75 a 80 stopni Celsjusza. Herbatę powinno przygotowywać się w proporcjach 2-3 łyżeczki białej herbaty na filiżankę gorącej wody. Aby osiągnąć optymalny smak i aromat, białą herbatę powinno się zaparzać od 4-6 minut, do momentu uzyskania złoto-żółtego koloru.

Wszystkie produkty w naszym sklepie, czyli: kawy, herbaty, miód, orzechy i owoce suszone, są starannie wyselekcjonowane. Całość asortymentu naszego sklepu pochodzi z krajowej dystrybucji, dlatego jesteśmy pewni jakości sprzedawanych prze nas produktów.

Zapraszamy do sklepu z kawą i dodatkami Venosa.pl. Zapraszamy również na naszego bloga o kawie, gdzie dowiesz się różnych ciekawostek na temat kawy i zdrowych przekąsek. Jaka jest najlepsza kawa na świecie?? – odnajdź swój wymarzony smak kawy z Venosa.pl

KAWAHERBATA  • MIÓD  • SYROPYORZECHYOWOCESŁODKOŚCIAKCESORIA

CIESZYMY SIĘ KIEDY KUPUJESZ U NAS KAWĘ I INNE DODATKI  – DZIĘKUJEMY !!

Venosa.pl – sklep stworzony z pasji do kawy

Dołożymy wszelkich starań by całe zamówienie przebiegło szybko i bezproblemowo.

Wyświetl64/128/Wszystko/
Sortuj

Wyświetlanie jednego wyniku

Ładowanie Ładowanie...

Wczytano wszystkie produkty