Czerwona

CZERWONA HERBATA – w tej sekcji znajdziesz wszystkie czerwone herbaty dostępne w sklepie z kawą i dodatkami Venosa.pl.

Herbata to napój, który od wieków pija się na całym świecie. W wielu krajach herbata jest postrzegana jako napój uspokajający i kojący.

Oryginalna nazwa czerwonej herbaty to Pu Ehr.  Herbata ta pochodzi z prowincji Yunnan w Chinach, gdzie rosną wielkolistne drzewa herbaciane Dayeh. Historia czerwonej herbaty jest związana z handlem herbatą między Chinami a innymi krajami, a sama nazwa pochodzi od miasta, z którego pierwotnie była sprzedawana w drodze do innych krajów. Miasto to zwało się Pu’er. Czerwona herbata ma głęboki i ziemisty smak oraz intensywny czerwony kolor.

Proces powstania czerwonej herbaty jest nieco inny niż herbaty czarnej. Po zbiorach liście herbaty fermentują w określonej temperaturze przez kilka tygodni do kilku lub nawet kilkunastu lat. Proces dojrzewania odbywa się w ciemnym i wilgotnym pomieszczeniu. To sprawia, że Pu Ehr jest herbatą po fermentacji znaną również jako herbata vintage. Podczas dłuższego procesu leżakowania uzyskiwany jest głębszy, bogatszy i bardziej złożony smak. Herbata jest silnie utleniona i oprócz właściwości moczopędnych jest również pro zdrowotna. Podczas fermentacji wytwarzają się substancje przyspieszające spalanie tłuszczu i obniżające poziom cholesterolu.

Wszystkie produkty w naszym sklepie, czyli: kawy, herbaty, miód, orzechy i owoce suszone, są starannie wyselekcjonowane. Całość asortymentu naszego sklepu pochodzi z krajowej dystrybucji, dlatego jesteśmy pewni jakości sprzedawanych prze nas produktów.

Zapraszamy do sklepu z kawą i dodatkami Venosa.pl. Zapraszamy również na naszego bloga o kawie, gdzie dowiesz się różnych ciekawostek na temat kawy i zdrowych przekąsek. Jaka jest najlepsza kawa na świecie?? – odnajdź swój wymarzony smak kawy z Venosa.pl

KAWAHERBATA  • MIÓD  • SYROPYORZECHYOWOCESŁODKOŚCIAKCESORIA

CIESZYMY SIĘ KIEDY KUPUJESZ U NAS KAWĘ I INNE DODATKI  – DZIĘKUJEMY !!

Venosa.pl – sklep stworzony z pasji do kawy

Dołożymy wszelkich starań by całe zamówienie przebiegło szybko i bezproblemowo.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.