Earl Grey

EARL GREY – w tej sekcji znajdziesz wszystkie herbaty Earl Grey dostępne w sklepie z kawą i dodatkami Venosa.pl.

Herbata Earl Grey to klasyk najlepszej jakości mieszanki czarnej herbaty aromatyzowany naturalnym i cennym olejem bergamotowym. Olejek bergamotowy to olejek eteryczny pozyskiwany ze skórki niedojrzałych owoców drzewa bergamotowego Citrus bergamia, zazwyczaj metodą tłoczenia na zimno. Zdarza się również, że olej pozyskiwany jest również przez destylację z parą wodną. Olej bergamotki jest najważniejszym składnikiem tej herbaty, ponieważ niezależnie od tego z jakiego rodzaju czarnej herbaty jest tworzona mieszanka Earl Grey to bergamotka nadaje jej specyficznego, charakterystycznego posmaku. Według wcześniejszych tradycji Earl Grey była wytwarzana z herbaty indyjskiej i lankijskiej, jednak obecnie używa się różnych mieszanek czarnej herbaty.

Herbata ma lekki orzeźwiający smak.

Nazwa herbaty pochodzi od hrabiego Earla Charles Grey. Historia mówi, że hrabia otrzymał herbatę jako prezent w podzięce za uratowanie przez jednego z jego pracowników syna mandaryna przed utonięciem, podczas misji handlowej do Azji. W ramach okazanej wdzięczności ojciec chłopca podarował Charlesowi tę ponad wiekową recepturę.

Herbata Earl Grey jest prozdrowotna dla serca, ponieważ zawarta w niej bergamotka zmniejsza ryzyko chorób serca i obniża ciśnienie krwi.

Wszystkie produkty w naszym sklepie, czyli: kawy, herbaty, miód, orzechy i owoce suszone, są starannie wyselekcjonowane. Całość asortymentu naszego sklepu pochodzi z krajowej dystrybucji, dlatego jesteśmy pewni jakości sprzedawanych prze nas produktów.

Zapraszamy do sklepu z kawą i dodatkami Venosa.pl. Zapraszamy również na naszego bloga o kawie, gdzie dowiesz się różnych ciekawostek na temat kawy i zdrowych przekąsek. Jaka jest najlepsza kawa na świecie?? – odnajdź swój wymarzony smak kawy z Venosa.pl

KAWAHERBATA  • MIÓD  • SYROPYORZECHYOWOCESŁODKOŚCIAKCESORIA

CIESZYMY SIĘ KIEDY KUPUJESZ U NAS KAWĘ I INNE DODATKI  – DZIĘKUJEMY !!

Venosa.pl – sklep stworzony z pasji do kawy

Dołożymy wszelkich starań by całe zamówienie przebiegło szybko i bezproblemowo.

Wyświetl64/128/Wszystko/
Sortuj

Wyświetlanie jednego wyniku

Ładowanie Ładowanie...

Wczytano wszystkie produkty