Yerba mate

YERBA MATE – w tej sekcji znajdziesz wszystkie herbaty Yerba Mate dostępne w sklepie z kawą i dodatkami Venosa.pl.

sklep-z-kawa

sklep z kawą, herbatą, miodem i orzechami

Yerba mate wytwarzana jest z rośliny zwanej ostrokrzewem paragwajskim, który rośnie na plantacjach w dużej części Ameryki Południowej między innymi w Brazylii, Argentynie, Paragwaju, Chile, Peru i Boliwii.

Yerba Mate ma gorzki, trawiasty, przydymiony smak.

Jest to napar z suszonych liści, gałązek i pączków. Elementy do wytworzenia naparu są zbierane, suszone, poddane procesowi dojrzewania, następnie cięte na odpowiednie kawałki, zanim przybiorą swą ostateczną formę zwaną mate. W rzeczywistości napój ten nie jest herbatą, ponieważ nie jest wytwarzana z liści drzewa herbacianego. Jednak nazywa się ją herbatą ze względu na wiele występujących podobieństw z tym napojem.

Mate pija się w postaci gorącej herbaty, ale popularne jest również picie jej w postaci mrożonej zwanej terere.

Yerba mate posiada wiele wyjątkowych właściwości, ponieważ łączy w sobie wysoką zawartość kofeiny wraz z całą gamą niezbędnych witamin, minerałów, antyoksydantów, aminokwasów i polifenoli między innymi takich jak B1, B6, magnez, potas, żelazo cynk. Ponadto roślina posiada silne właściwości przeciwutleniające.

Yerba mate jest znana z tego, że zapewnia zastrzyk energii, pozbawiony negatywnych skutków ubocznych.

Wszystkie produkty w naszym sklepie, czyli: kawy, herbaty, miód, orzechy i owoce suszone, są starannie wyselekcjonowane. Całość asortymentu naszego sklepu pochodzi z krajowej dystrybucji, dlatego jesteśmy pewni jakości sprzedawanych prze nas produktów.

Zapraszamy do sklepu z kawą i dodatkami Venosa.pl. Zapraszamy również na naszego bloga o kawie, gdzie dowiesz się różnych ciekawostek na temat kawy i zdrowych przekąsek. Jaka jest najlepsza kawa na świecie?? – odnajdź swój wymarzony smak kawy z Venosa.pl

KAWAHERBATA  • MIÓD  • SYROPYORZECHYOWOCESŁODKOŚCIAKCESORIA

CIESZYMY SIĘ KIEDY KUPUJESZ U NAS KAWĘ I INNE DODATKI  – DZIĘKUJEMY !!

Venosa.pl – sklep stworzony z pasji do kawy

Dołożymy wszelkich starań by całe zamówienie przebiegło szybko i bezproblemowo.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.